> OZTKM 05


Teknik Detaylar

Kullanılabililen Kesim açıklığı : 3500 mm
Kullanılabililen Kesim yüksekliği : 2200 mm
Kullanılabililen Kesim genişliği : 560 mm
Kesici tel sayısı : 5 Adet
Ana motor maksimum güç : 75 Kw
Uzunluk : 7115 mm
Genişlik : 2000 mm
Kolon yüksekliği : 4803 mm
Maksimum yükseklik : 2100 mm

Foto Galeri

Video Galeri

Tanımlama

ÖZTEKNİK MAKİNE olarak 2012 yılında Türkiye de ilk defa, mevcut makinelerimize
doğaltaş tel kesme "OZTKM " modelli makine serimizi, bünyemize katmış bulunmaktayız. Bu makine ile mevcut sistemlerden farklı olarak ocaktan tüm malzeme sarfiyatının önüne geçilmiş olup, taş bloklarında maksimum şekilde verim(%80) alınabilme özelliği artırılmıştır, ayrıca taş kesim hızı artırılarak zamandan,nakliyeden, işçilikten önemli ölçüde kazanç sağlanılmıştır.

Blok genişlğine göre ayarlanabilir hareketli tamburlar, otomatik kontrollü hidrolik gerdirme ünitesi,minimum 20 mm ve diğer kalınlıkta taş kesebilme özelliği, makine gövdesinin bir inişinde kesilen taşta maksimum prüzsüs plaka çıkarabilme özelliği, ayrıca farklı geometrilerde her türlü taşı kesebilme özelliği, kesim esnasında vibrasyonsuz bir şekilde çalışma özelliği vekesilmiş plakaları devrilmesini engelleyen yarı otomatik mekanik ünite mevcuttur. Serbest kesim uzunluğu ise, çift blok taş taşıyıcı vagonlar ile sağlanmaktadır.

En düşük bakım maliyeti : Tel kesme makinesi sektördeki en düşük işletme, bakım ve yedek parça ihtiyacına sahip olan makinedir.Bu sebebten dolayı kullanıcı firmalar bu işlemleri kendileri kolayca yapabilmektedirler.

Mermer blokların kesimi : telli kesim sistemi , katrak lamalı sisteme göre çok daha yumuşak olduğundan, çatlaklı blokların ve kırılgan oniks gibi malzemelerin kesimi çok daha sorunsuz ve az fireli olmaktadır. Kullanılan tel çapı 7.3 mm dir ve tel başına 6 kW elektrik gücü çekilmektedir. Orta sertlikteki bir mermerin kesim hızı minimum 80 cm/saat gibi inanılmaz bir hızdır. Ayrıca bu makinenin ihtiyacı olan temelinde kullanılacak demir/ beton ihtiyacı normal katrağın yaklaşık beşte biridir.

Basitlik ve fonksiyonellik : Özteknik tel kesme makineleri sağlam, tüm analizleri CAE ortamıında yapılmış olup kullanımı kolay çelik şaseye sahiptir. Tüm parçalar çift komponentli epoksi boya ile boyanır veya çinko kaplama uygulanır.Sonuçta korozyona uğramayan , paslanmaz bir makine elde edilir. Basit ve ergonomik dizayn, sektördeki en basit ve en hızlı tel değiştirilen makine başında gelmesini sağlar. Mekanik , elektrik ,elektronik , hidrolik parçalar portatif olarak dizayn edilmiş olup ulaşılması ve değiştirilmesi oldukça kolaydır.